Thunderbird a IMAP složky na serveru

Pokud chcete, aby Thunderbird (návod popisuje aktuální verzi 11.0.1) ukládal odeslané emaily do složky "Odeslaná pošta" na serveru a ne do počítače, ze kterého píšete, je třeba provést následující kroky:

1. Po přidání účtu IMAP se imap složky zobrazují pod Doručenou poštou.

IMAP složky

Je tedy třeba nejprve nastavit adresář na imap serveru.  V menu nástroje vyerte Nastavení účtu ...V okně nastavení účtu vyberte v levém seznamu Nastavení serveru pod příslušným účtem a poté klikněte na tlačítko Rozšířené ...V otevřeném okně zadejte do pole Adresář na IMAP serveru INBOX a klikněte na tlačítko OK.Zavřete dialog Nastavení serveru. Pokud nyní obnovíte zobrazení účtu IMAP (sbalíte a rozbalíte tlačítkem minus a plus), zobrazí se složky Doručená pošta a další složky na stejné úrovni. Pokud se Vám nezobrazí všechny složky, které máte na serveru, nastavte si jejich odebírání. Klikněte pravým tlačítkem na název účtu v levém seznamu a z menu vyberte Správce odebírání ...Tlačítkem Obnovit načtete seznam složek na IMAP serveru, zaškrtněte složky, které chcete zobrazovat v klientovi, klikněte na tlačítko Odebírat a klikněte na tlačítko OK.V levém seznamu se zobrazí odebírané složky. Nyní můžete nastavit, aby se odesílané zprávy ukládaly do složky Sent Items, případně aby se koncepty zpráv ukládaly do složky Koncepty apod.
Opět v menu Nástroje vyberte Nastavení účtu ... a v otevřeném dialogu vyberte  v levém seznamu Kopie a složky pod příslušným IMAP účtem.Zavřete okno Nastavení tlačítkem OK. Nyní můžete otestovat odeslání zprávy, která by se měla uložit do složky Sent Items na serveru.