Popis rozhraní a přihlášení

Adresa pro přihlášení k webovému rozhraní je http://webmail.flyweb.cz/ případně http://webmail.domena.tld/ . Na přihlašovací stránce lze kromě zadání přihlašovacích údajů vybrat i jazyk rozhraní a vzhled. Obzvláště volba vzhledu je důležitá, pokud chcete pracovat s webmailem na monitoru s malým vertikálním rozlišením

Prihlasovaci stranka
V rozhraní webmailu můžete jednoduchým způsobem:

  • pracovat s poštou, organizovat zprávy
  • spravovat kontakty v adresáři
  • plánovat a spravovat události v kalendáři
  • definovat filtrovací pravidla
  • aktivovat antispam a nastavovat jeho pravidla (whitelist, blacklist)
  • po přihlášení pomocí účtu postmaster spravovat v Administraci emailové schránky domény.
Po prvním přihlášení je zobrazena nástěnka obsahující informace o Vašem účtu. Obsah nástěnky je možné přizpůsobit přidání gadgetů (více informací o úpravách lze získat v příspšvku znalostní báze Přizpůsobení nástěnky)

V levém menu jsou dostupné jednotlivé funkce webmailu, v pravém okně se pak zobrazuje obsah aktuálně vybrané položky menu. Interaktivní tlačítko Nový umístěně v levém horním rohu menu umožňuje jednak po kliknutí na šipku zobrazit seznam všech dostupných funkcí, dále pak mění dostupné akce podle toho, v jaké sekci se nacházíte.

Heslo

Při přihlášení do webmailu se může stát, že dojde k zobrazení formuláře pro změnu hesla. K tom dojde, jestliže je heslo emailové schránky slabé a tudíž snadno uhodnutelné. Interval kontroly je v současné době nastaven na 30 přihlášení.

formular zmeny hesla

Upozornění: snadno uhodnutelné heslo (emailové účty s těmito hesly bývávají často zneužívány spammery) bývá tvořeno názvem účtu, doménou, posloupností čísel (1234....) apod. (specifikováno na stránce formuláře). V tomto případě není možné přeskočit změnu hesla použitím tlačítka "Změnit později".